doTerra toodete kasutajate tagasiside

Kui sul on lugu, kuidas doTerra tooted sind või sinu pere on aidanud, saada see meile siin jagamiseks, nii aitame teineteist…

Valgustundlikud eeterlikud õlid

Üks hoiatav ettevaatusabinõu, mida eeterlike õlide kasutamisel kindlasti silmas tuleb pidada on see, et teatud, eriti tsitrustaimedest kogutud õlisid EI tohiks kasutada päikese kätte minnes.
Valgustundlikkus on protsess mille käigus ultraviolettkiirgus (UV) kombineerub konkreetse ainega ja võib seega põhjustada keemilisi ja bioloogilisi muutusi nahas. Erilise rühma moodustavadki furokumariine sisaldavad eeterlikud õlid (eriti tsitruselised), mis suurendavad tarbija tundlikkust päevituse, täpsemalt ultraviolettkiirguse suhtes. Vastavate molekulide ja nende metaboliitide keemiline struktuur võimaldavad neil moodustada ristseonduvaid sidemeid naha rakkude DNAga muutes naha eriti tundlikkuks UV kiirgusele. Protsessi käigus moodustuvad vabad radikaalid ja monohapnik kahjustavad raku membraane, raku organelle ja valke. Valgustundliku eeterliku õliga päikese kätte jäämisel võib nahk ajutiselt pigmenteeruda, muutuda punaseks või ärritunuks. Paranemiseks võib minna paar nädalat, sellel ajal vältida päikest täielikult ning nahka võib turgutada lavendli- ja viirukiseguga koos rafineerimata kookosõliga.

doTerra valgustundlike õlide ja õlisegude hulka kuuluvad:
Bergamot, Wild Orange, Tangerine, Grapefruit, Lime, Lemon, Ginger, Melissa, Cassia, Citrus Bliss, Elevation

PS! Valgustundlikkus EI kehti mainitud õlide seespidisel kasutamisel! Sidruniõliga immutatud vett näiteks võib julgelt päikese käes olles juua.

Kasutajate lood: