Ene lugu, kes pani valgustundlikku õli endale peale kogemata…

Oli ilus päikseline päev aprillikuu lõpus. Otsustasin minna rattaga sõitma. Kuna eelmisel õhtul oli üks sääsk mind põse pealt hammustanud ja sääsekublas sügeles panin sellele enda meelest peale lavendliõli.

Sõitsin rattaga umbes tunnikese. Koju tagasi jõudes ja peeglist end vaadates ehmatasin end poolkaameks. Põsel, kus enne oli vaevumärgatav sääsekublas, “ilutses” nüüd suur ja tumepruun päikesepõletus. Seda nähes sain aru, et olin kogemata eeterlike õlide pudelid sassi ajanud ning lavendliõli asemel põse peale pannud hoopis 1 tilga bergamotiõli. 1 tunni jooksul tekitas see fotosünteesi tulemusena väga tugeva päikesepõletuse. Olin täiesti kindel, et päikesepõletuse jälg ei kao mu näolt enne 2-3 kuud vähemalt ning mu nägu on kogu suveks rikutud.

Kuna olin eelnevalt teadlik, mis õlid peaksid minu probleemi leevendama hakkasin koheselt näole määrima lavendliõli ja viiruki segu. Nende kahe õliga määrisin nägu 2 X päevas (hommikul ja õhtul). Juba 10 päeva pärast oli päikesepõletuse jälg vaevumärgatav ning veel paar-kolm päeva hiljem polnud enam midagi näha. Õlide efektiivne ja naharakke taastav toime oli üllatavalt kiire.

Ene Pärnust