Kaidi lugu

Minu teekond DoTerra õlide maailma algas vanasõnast – Häda ajab härja kaevu.

Olin hädas oma sügava puudega kaheksa aastase poja suuhügieeniga. Arengult on ta kaheksakuune beebi, kes ei saa aru hambapesust ega tee suud lahti rohkem kui söömiseks ning rohtude manustamiseks.

Rasmuse suust valgus kogu aeg vere ja mädasegust eritist, hommikuti tuli vahest ka voodipesu ja riided ära vahetada seepärast. Tekkis lõpuks nii raske olikord, et lapse nägu paistetas üles, tuli ühendust võtta arstidega, sest nii enam jätkata ei saanud. Konsulteerisin Tartu arstidega, selgus, et ainuke võimalus on üldnarkoosis kõik hambad välja tõmmata. Esialgu saime suure häda kustutamiseks antibiootikumid, sest üldnarkoosiks peavad olema põletikunäitajad normis.

Rääkisin murest oma Doterra tugiisikule ning ta soovitas kasutada Onguard hambapastat. Hakkasin seda pojale sõrmega iga päev igemetele panema. Kolmandal päeval oli lapse suueritis läbipaistev. Nüüd panen hambapastat talle suhu kahe päeva tagant. Hiljaaegu juhtus, et töönadal oli nii kiire, et unustasin viis päeva järjest hambapastat suhu panna lapsele ning kuuenda päeva hommikul oli suunurgas jälle verine eritis, mille ka pildistasin. Mul on kahju, et ma varem lapse suud, riideid ja voodipesu ei jäädvustanud. Aga arstilkäik ja hammaste väljatõmbamine jäi ära! :)

(Onguard hambapasta on allaneelates turvaline kuna ei sisalda fluoriidi- toimetus)

Onguard on õlisegu, mis koosneb metsikust apelsinist, nelgist, kaneelist, eukalüptist ja rosmariinist. Kui nende taimede suhtes pole tundlikkust, siis soovitan väga seda hambapastat kasutada neil, kel on suuhügieeni toimingutega probleeme.

NB! Minu pojal on ka epilepsia, rosmariini ei tohi epileptikud tavaliselt kasutada, kuid minu kogemus ütleb, et see väike kogus rosmariini onguardis ei ole poega kuidagi mõjutanud. Haiguste korral olen ta jalataldadele ka Onguardi määrinud. Ka diffuuseris kasutan tihti seda õli.

Kaidi Pärnust