Oregano- Pune

Oregano (Origanum vulgare)

Kasutusvõimalused:

  • Aroomiteraapia (Aromatic, A) Difuseeri või hinga aroomi otse, näiteks kätelt.
  • Nahale kantult (Topical, *T’) Lahjenda 1:3 (üks tilk essentsõli vähemalt 3 tilga baasõliga). Kanda otse probleemsele kohale või reflektoorsele punktile.
  • Seesmiselt (Internal, I) Lahjenda 1 tilk klaasis vedelikus või võta sisse taimse kapsliga. Kasuta toitude maitsestamiseks.

Ekstraheerimismeetod: Auru abil destilleeritud taimest.

Aroomi kirjeldus: Ürdine, terav.

Tootekirjeldus:

Oregano on üks kangemaid ja võimsamaid eeterlikke õlisid. Seda on kasutatud juba sajandeid traditsioonilises meditsiinis puhastavate ja immuunsust tugevdavate omaduste tõttu.
Peamised keemilised komponendid pune eeterlikus õlis on karvakrool ja tümool, mis kuuluvad mõlemad fenoolide gruppi ning omavad puhastavat ja antioksüdantset toimet.
Kõrge fenooli kontsentratsiooni tõttu tuleks olla ettevaatlik sisse hingates ja difuseerides; vaid 1-2 tilgast piisab. Kui kanda pune eeterlikku õli nahale tuleb seda kindlasti lahjendada kookosõliga. See eeterlik õli sisaldab fenoole – võimsaid antioksüdante, mis tõrjuvad vabu radikaale. 1 tilk igapäevaselt tarvitatuna aitab hoida tugevat immuunsust. Tihedamini tarvitamine on põhjendatud hooajaliste haiguste perioodil või kui immuunsüsteemi on vaja rohkem turgutada. Lisaks selle, et pune on populaarne maitseainena toidu valmistamisel, toetab see seedesüsteemi, soodustades seedemahlade eritumist.
Aroomiteraapiliselt kasutatuna toimib pune võimendajana ja tasakaalustajana essentsõlide segudes ning aitab hingamisteed tervena hoida.

Peamised keemilised komponendid:

seskvi-terpeenid (kuni 63%), seskvi-terpeenalkoholid (<38%), oksiidid (<5%), ketoonid.

Kasutussoovitused:

  • Võta 1 tilk igapäevaselt kapsliga, et toetada immuunsust hooajaliste haiguste perioodil; tugev antioksüdant.
  • Määri pune eeterlikku õli koos kookoseõliga talla alla, et toetada immuunsüsteemi.
  • Lisa üks tilk kuivatatud pune asemel pastatoitude kastmele, pitsakastmele või praele.
  • Lisa 10 tilka 0,5 l veega pihustipudelisse, kasuta pindade desinfitseerimiseks.

Peamised kasutusmeetodid:

A: Difuseeri ( 3-4 tilka difuuserisse)
I: Võta 1-2 tilka kapslis. Lisa 1 tilk klaasile veel, teelusikatäiele meele või taimsele õlile(näiteks kookoseõli).
T: Lahjenda 1-2 tilka kookosõliga ja kanna soovitud piirkonnale.

Tasub teada:

Võimalik on naha tundlikkus. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Kui Sa oled rase, toidad last rinnaga, oled arsti järelvalve all, siis pidada nõu raviarstiga. Vältida kontakti silmade, sisekõrvaga ja tundlike piirkondadega.

Sobib kokku:

Basiilik, fenkol, geraanium, sidrunhein, tüümian, rosmariin

NB! Soovitatud toode ja meetodid ei ole mõeldud diagnoosimiseks, ravimiks või haiguste raviks ega meditsiinilise abi andmiseks, vaid immuunsuse ja kehalise seisundi taastumise toetamiseks. Enne toote kasutamist on arukas eelnevalt nõu pidada doTerra konsultandiga.

Viited: www.doterratools.com/documents/