Wild Orange- Metsik Apelsin

Wild Orange (Citrus sinensis)

Kasutusvõimalused:

 • Aroomiteraapia (Aromatic, A) Difuseeri või hinga sisse otse, näiteks kätelt.
 • Nahale kantult (Topical, T) Võib kasutada lahjendamata kujul, kandes otse nahale (Neat, N)
  probleemsele kohale või selle reflektoorsele punktile. Vältida otsest päikesevalgust kuni 12 tundi peale nahale kandmist.
 • Seespidiselt (Internal, I) Tilguta 1-2 tilka keele alla, või tarbi joogi sees, võta kapslis. Kasuta toitude maitsestamiseks.

Ekstraheerimismeetod: Külmpressitud/ pressitud apelsini koorest.

Aroomi kirjeldus: Magus, puuviljane, värske, tsitruseline

Tootekirjeldus:

Metsik apelsin üks doTERRA enimmüüdavam õli tänu oma energiat andvale aroomile ja mitmetele tervistavatele omadustele. Eeterlikku õli valmistatakse külmpressimise meetodil apelsini koorest. Kõrge monoterpeenide sisalduse tõttu on see õli stimuleerivate ja puhastavate omadustega ning on seetõttu ideaalne immuunsüsteemi toetamiseks hooajaliste haiguste perioodil. Nagu mitmed tsitruseliste koorte õlid sisaldab ka metsik apelsin võimsaid antioksüdante, mis tugevdavad tervist üleüldiselt. Võib tarvitada igapäevaselt organismi puhastamiseks ja samuti naturaalse pindade puhastajana.
Aroomiteraapiliselt annab metsik apelsin energiat ja tõstab meeleolu mõjudes nii kehale kui ka vaimule, samal ajal õhku puhastades. Metsik apelsin võimendab iga õlisegu magusa ja värskendava aroomiga.

Peamised keemilised komponendid:

Monoterpeenid (kuni 95%), aldehüüdid (< 8%), alkoholid (< 6%), ketoonid (<4%), estrid (<3%), furanoidid, seskvi-terpeen ketoonid.

Mõjutab seede- ja immuunsüsteemi, emotsionaalset tasakaalu ja nahka.

Kasutussoovitused:

 • Tee mitmeotstarbeline sprei, et puhastada pindasid.
 • Lisa tilk klaasile veele/ lusikatäiele meele või keele alla, et tuua oma päeva värskust ja maitseelamust ning tugevdada tervist.
 • Võta kapslis.
 • Kasuta toitude maitsestamiseks.
 • Difuseeri, et tõsta tuju ja energiataset ning värskendada õhku.
 • Energia lisamiseks tilguta 1-2 tilka peopesasse, võrdses koguses piparmündi ja viiruki õliga. Hõõru peopesasid omavahel kokku hinga lõhna sügavalt sisse ja seejärel määri kuklale.

Peamised kasutusmeetodid:

A: Difuseeri (3-4 tilka difuuserisse) või hinga aroomi otse (nt kätelt)
I: Lisa 1 tilk klaasile veele.
T: Võib kanda nahale puhtalt (ilma lahjendamata) 1-2 tilka soovitud piirkonnale või nende reflektoorsetele punktidele. Lastel ja tundliku naha puhul lahjenda kookosõliga. Lahjenda 1:1 (üks tilk aroomiõli ja 1 tilk baasõli). Väldi otsest päikesevalgust kuni 12 tundi peale nahale kandmist.

Tasub teada:

Võimalik on naha tundlikkus. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Kui Sa oled rase, toidad last rinnaga, oled arsti järelvalve all, siis pidada nõu raviarstiga. Vältida kontakti silmade, sisekõrvaga ja tundlike piirkondadega.
Väldi päikese valgust ja UV kiiri kuni 12 tundi pärast õli peale kandmist.

Sobib kokku:

Viiruk, lavendel, piparmünt, kaneel ja geraanium.

NB! Soovitatud toode ja meetodid ei ole mõeldud diagnoosimiseks, ravimiks või haiguste raviks ega meditsiinilise abi andmiseks, vaid immuunsuse ja kehalise seisundi taastumise toetamiseks. Enne toote kasutamist on arukas eelnevalt nõu pidada doTerra konsultandiga.

Viide: www.doterratools.com/documents