Copaiba- Kopaiiva

Copaiba (Copaifera reticulata, officianlis, coriacea, and langsdorffii)
15 ml eeterlik õli

Kasutusvõimalused:

  • Aroomiteraapia (Aromatic, A) Difuseeri või hinga sisse otse, näiteks kätelt.
  • Nahale kantult (Topical, T) Määri probleemsele kohale või selle reflektoorsele punktile.
  • Lahjendamata (Neat, N) Võib kasutada lahjendamata kujul, kandes otse nahale.

Ekstraheerimismeetod: aurdestillatsioon, kasutatakse vaiku, mis tuleb Copaifera reticulata, officinalis, coriacea, and langdorffii puust.

Aroomi kirjeldus: vürtsikas, puidune

Peamine keemiline komponent: beeta-karüofülleen

Tootekirjeldus:

Kopaiiva eeterlikku õli saadakse kopaiiva puu vaigust, need puud kasvavad troopilises Lõuna Ameerikas ning võivad kasvada üle 30 m kõrguseks. Kopaiiva õli leiab laialdast kasutust kosmeetikatoodetes näiteks seepides, kreemides, ihupiimades ja parfüümides. Alates 16. sajandist on Põhja ja Kirde Brasiilia põliselanikud kasutanud kopaiiva õli oma traditsionaalsetes tervisepraktikates. Sarnaselt musta pipra õlile võib kopaiiva õli leevendada ärevustunnet, nahale kandes soodustab tervema ja ühtlasema jume teket. Seespidiselt tarvitades toetab kopaiiva südameveresoonkonda, immuunsus- ja seedesüsteemi, samuti närvi- ja hingamisteedesüsteemi. Kuigi kopaiiva õli ei sisalda psühhoaktiivseid kannabinoide, siis selle õli peamine komponent -karüofülleen võib olla neuroprotektiivne (kaitseb närvirakke vigastuse järel) ning omada kasulikku mõju südame-veresookonnasüsteemile ja immuunsusele. Samuti on see võimas antioksüdant.

Kasutusvõimalused:

  • Lisa 1-2 tilka oma joogivette, mahla või tee sisse, toetades nii oma südame-veresoonkonda, immuunsust, seedimist, närvi- ja hingamisteedesüsteemi.
  • Seespidiselt tarvitades õlis sisalduvad antioksüdandid pakuvad organismile lisakaitset.
  • Kasuta koos baasõliga või näokreemis, et hoida näonahk sileda ja puhtana, võib aidata ka nahaplekkide vähendamisel.
  • Seespidiselt tarvitades aitab rahustada närvisüsteemi.

Kasutussoovitused:

  • Diffuseerimine: 3-4 tilka valikuliselt.
  • Seespidine tarvitamine:1 tilk õli lisada 100 ml vedelikule.
  • Nahale kandmine: 1-2 tilka baasõli sisse ning määrida soovitud alale.

Tasub teada:

Võib esineda naha tundlikkust. Hoida väikelastele kättesaamatus kohas. Kui Sa oled rase, toidad last rinnaga, oled arsti järelvalve all, siis pea eelnevalt nõu raviarstiga. Vältida tuleb kontakti silmade, sisekõrva ja tundlike piirkondadega

NB! Soovitatud toode ja meetodid ei ole mõeldud diagnoosimiseks, ravimiks või haiguste raviks ega meditsiinilise abi asendamiseks, vaid immuunsuse ja kehalise seisundi taastumise toetamiseks. Eelnevalt on arukas nõu pidada doTerra konsultandiga.

Viited: www.doterra.com/US