Clary Sage- Muskaatsalvei

Clary Sage (Salvia sclarea)

Kasutusvõimalused:

  • Aroomiteraapia (Aromatic, A)
  • Nahale kantult (Topical, T) (Lastel ja tundliku naha puhul lahjendada)
  • Seespidiselt (Internal, I)

Ekstraheerimismeetod: Auru abil destilleeritud taime õitest

Aroomi kirjeldus: Vürtsikas, heinalõhnaline, terav

Tootekirjeldus:

Muskaatsalvei on kahe- või mitmeaastane taim, mis kasvab kuni kuue meetri kõrguseks. Muskaatsalvei on tuntud oma võime poolest leevendada igakuist menstruaaltsüklit ja tasakaalustada hormoone. Muskaatsalvei põhiline keemiline komponent on estrite gruppi kuuluv linalüülatsetaat, mistõttu on tegemist ühe kõige lõõgastavama, rahustavama ja tasakaalustavama eeterliku õliga.
Keskajal nimetati taime silmadele positiivsete omaduste tõttu hüüdnimega „selged silmad“, leevendati naiste igakuist ebamugavustunnet, kasutati kurgu kuristamiseks ning kergemate nahaärrituste puhul. Sissehingates suudab muskaatsalvei leevendada närvipinget, kergendada meeleolu ja tekitada eufooriatunnet.

Peamised keemilised komponendid: linalüülatsetaat

Peamised kasutusmeetodid:

T: Võib kanda nahale puhtalt (ilma lahjendamata) otse probleemsele kohale ja/ või selle reflektoorsele punktile.
A: Difuseeri (3-4 tilka difuuserisse) või hinga aroomi otse.
I: Võta kapslis. Kasuta toitude maitsestamiseks.

Kasutussoovitused:

Leevendamaks menstruatsiooniga seotud ebamugavust määri 3-5 tilka kõhule. Stressi leevendamiseks lisa koos rooma kummeliga vannivette. Hormoonide tasakaalustamiseks määri talla alla või pulsikohtadele. Rahuliku ööune soodustamiseks difuseeri või tilguta padjale.
Lisa šampoonile või palsamile, kuna mõjub tervendavalt peanahale ja juustele. Naha rahustamiseks või noorendamiseks lisa doTerra fraktsioneeritud kookosõlile.

Tasub teada:

Võimalik on naha tundlikkus. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Kui Sa oled rase, toidad last rinnaga, oled arsti järelvalve all, siis pidada nõu raviarstiga. Vältida kontakti silmade, sisekõrvaga ja tundlike piirkondadega.

Seguneb hästi: bergamot, tsitrusõlid, küpress, geraanium, sandlipuu

NB! Soovitatud toode ja meetodid ei ole mõeldud diagnoosimiseks, ravimiks või haiguste raviks ega meditsiinilise abi andmiseks, vaid immuunsuse ja kehalise seisundi taastumise toetamiseks. Enne toote kasutamist on arukas eelnevalt nõu pidada doTerra konsultandiga.

Viide: www.doterratools.com/documents