Cinnamon- Kaneel

Cinnamon (Cinnamomum zeylanicum)

Kasutusvõimalused:

  • Aroomiteraapia (Aromatic, A) Difuseeri ettevaatusega, sest võib ärritada nina membraane, kui hingata sisse otse pihusti kohal.
  • Nahale kantult (Topical, T). Lahjenda 1:3 kookosõliga enne nahal kasutamist (1 tilk eeterlikku õli ja vähemalt 3 tilka baasõli). Kanna soovitud piirkonnale või reflektoorsele punktile.
  • Seespidiselt (Internal, I). Kasuta toitude maitsestamiseks.

Ekstraheerimismeetod: auru abil destilleeritud puukoorest.

Aroomi kirjeldus: vürtsikas, puidune, magusa lõikava noodiga.

Tootekirjeldus:

Kaneeli saadakse troopiliselt, igihaljalt puult, mis kasvab kuni 14 meetri kõrguseks ning millel on väga aromaatne puukoor, lehed ja õied. Puukoorest ekstraheeritud kaneeli eeterlik õli omab tugevaid puhastavaid ja immuunsüsteemi toetavaid omadusi. Kõrge kaneelaldehüüdide sisalduse poolest tuleks kaneeli eeterlikku õli nahale kandmiseks lahjendada kookosõliga. Seespidiselt tarvitades piisab 1-2 tilgast optimaalse kasuteguri saavutamiseks.
Kaneel on väga puhastav nii seespidiselt kui ka nahale kantuna, aidates leevendada lihas- ja liigesevalusid. Samuti toetab see immuunsüsteemi funktsioneerimist, eriti hooajaliste haiguste perioodil.
Aroomiteraapiliselt toimib kaneel vaba ja kerget hingamist soodustavalt ja samal ajal õhku puhastavalt. Sageli kasutatakse kaneeli suuloputusvedelikes ning igemetel just selle suu tervist ja hügieeni tagavate omaduste poolest.
Kulinaarse kasutuse poolest on kaneelil pikk ajalugu, lisatuna vürtsina magustoitudesse, suupistetesse, kuumadesse jookidesse jne. Ajalooliselt seda kasutatud iidses Hiinas pea kõigis arstimites. Tarvitati rahustina, toonikuna, samuti arvati olevat hea depressiooni ja nõrga südame korral.

Peamised keemilised komponendid:

Aldehüüdid ; fenoolid; alkoholid; seskvi-terpeenid.

Kasutussoovitused:

  • Võta 2 tilka kapslis, et toetada immuunsüsteemi.
  • Tilguta 1 tilk kaneeli eeterlikku õli kuuma vette või tee sisse ja joo aeglaselt. Mõjub rahustavalt kurgule.
  • Lisa 2-3 tilka pihustipudelisse kiire ja efektiivse puhastava sprei valmistamiseks.
  • Tilguta 1 tilk hambaharjale, seejärel lisa hambapasta.
  • Lahjenda kookosõliga (1 osa kaneeli õli, 3osa baasõli), seejärel kanna külmetavatele või valutavatele lihastele talvisel ajal.

Peamised kasutusmeetodid:

A: Difuseeri ( 3-4 tilka difuuserisse)
I: Tilguta 1 tilk klaasi vee kohta
T: Lahjenda 1-2 tilka kaneeli õli 3-6 tilga kookosõliga, seejärel kanna soovitud piirkonnale.

Tasub teada:

Pidev kasutamine võib kutsuda esile ekstreemse nahatundlikkuse ning võib põhjustada tugevat nahaärritust. Vältida raseduse ajal kasutamist. Difuuseris kasutada ettevaatusega, kuna ärritab nina limaskestasid, kui otse difuuserist sisse hingata.

Sobib kokku:

Kõik tsitruselised, küpress, viiruk, geraanium, lavendel, rosmariin ja kõik vürtsised õlid.

NB! Soovitatud toode ja meetodid ei ole mõeldud diagnoosimiseks, ravimiks või haiguste raviks ega meditsiinilise abi andmiseks, vaid immuunsuse ja kehalise seisundi taastumise toetamiseks. Enne toote kasutamist on arukas eelnevalt nõu pidada doTerra konsultandiga.

Viide: www.doterratools.com/documents