Sandalwood- India Sandlipuu

Sandalwood (Santalum album)

Kasutusvõimalused:

  • Aroomiteraapia (Aromatic, A) Difuseeri või hinga aroomi sisse otse, nt kätelt
  • Nahale kantult (Topical, T) Võib kanda nahale ilma lahjendamata. Kanda probleemsele kohale või selle reflektoorsele punktile. Lastel ja tundliku naha puhul lahjendada.
  • Seespidiselt (Internal, I) Võta kapslis

Ekstraheerimismeetod: Auru abil puidust destilleeritud

Aroomi kirjeldus: Pehme, puidune, magus, palsamlik

Tootekirjeldus:

Ajaloost on teada, et sandlipuud kasutati hüperaktiivsuse maandajana ja tihti ka antidepressandina. Leitakse, et sel taimel on rahustav toime emotsionaalselt keerulisel perioodil. Seda kasutatakse bronhiidi, valusa kurgu, kõripõletiku ning köha ravis. Sandlipuu eeterliku õliga on võimalik ravida kuiva nahka ning aknet, leevendada mõningaid seedeprobleeme sh. iiveldust ning seda kasutatakse ka kuseteede põletike korral. Sandlipuu eeterlikku õli saadakse Indiast Santalaceae botaanilisest perekonnast pärineva taime puidu aurdestilleerimise teel.

Peamised keemilised komponendid: α- santalol

Kasutussoovitused:

Sandlipuu eeterlik õli on toimelt väga sarnane viirukile. Sellest leiab muu hulgas tuge südame veresoonkonna probleemide korral, akne ravis, luukõhre taasloome soodustamiseks, katarri puhul, vereringehäirete korral, köha, tsüstide ja depressiooni puhul.
DoTERRA sandlipuu eeterlikul õlil on GRAS sertifikaat ja seda võib seespidiselt kasutada. Valusa kurgu, larüngiidi või kongestiivsete põletike puhul võib sisse võtta mahla, agaavisiirupi või meega segatult. Võib kuristada, kõrile määrida või kasutada lümfimassaažis. Emotsionaalse stressi puhul aitab kogu keha või jalamassaaž sandlipuu õliga. Aurustatult toimib antibakteriaalsena ja aitab köha leevendada. Kuseteede põletiku korral tuleb segada 1-2 tilka eeterlikku õli 30-60 ml puhta (magustamata) jõhvikamahlaga ja juua segu 3 korda päevas.
Auruvannile lisatuna aitab säilitada näonaha niiskustaset ning annab sellele terve ja noorusliku jume.
Juuste niisutamiseks ning nendele terve läike andmiseks lisada mõni tilk sandlipuu eeterlikku õli rätikukuivadele pestud juustele

Sobib kokku: küpress, viiruk, sidrun, mürr, ylang ylang

Tasub teada:

Võimalik on naha tundlikkus. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Kui Sa oled rase, toidad last rinnaga, oled arsti järelvalve all, siis pidada nõu raviarstiga. Vältida kontakti silmade, sisekõrvaga ja tundlike piirkondadega.

NB! Soovitatud toode ja meetodid ei ole mõeldud diagnoosimiseks, ravimiks või haiguste raviks ega meditsiinilise abi andmiseks, vaid immuunsuse ja kehalise seisundi taastumise toetamiseks. Enne toote kasutamist on arukas eelnevalt nõu pidada doTerra konsultandiga.

Viide: www.doterratools.com/documents