Wintergreen- Talihali

Wintergreen (Gaultheria procumbens)

Kasutusvõimalused:

  • Aroomiteraapia (Aromatic, A) Difuseeri või hinga aroomi sisse otse, näiteks kätelt.
  • Nahale kantult (Topical, T) Lahjendada baasõliga või kanda otse probleemsele kohale või reflektoorsele punktile.

Ekstraheerimismeetod: auru abil destilleeritud taime lehtedest

Aroomi kirjeldus: magus, mündine, värskendav

Tootekirjeldus:

Talihali kasvab umbes 15 cm kõrguseks ning selle kasvukohad asuvad samades piirkondades teiste okastaimedega. Taimel on erkpunased viljad, ovaalsed lehed ja valged kellukesekujulised õied.
Talihali põhilist keemilist komponenti, metüülsalitsülaati, kasutatakse lihaste ja liigeste valu leevendavates kreemides. NB! Talihali ja kask on ainsad taimed maailmas, mis sisaldavad metüülsalitsülaati looduslikult.
Talihali on laialdaselt kasutusel lisandina maiustuste ja hambapastade maitsestamisel. Difuseeritult on see toeks hingamisteedele ning taime värskendav ja jahutav aroom loob selgust, teadlikkust ning on abiks keskendumisel.

Peamised keemilised komponendid: metüülsalitsülaat

Peamised kasutusmeetodid:

T: Võib kanda nahale puhtalt või lahjendatult 1:1 laste ja tundliku naha puhul. Kanda otse probleemsele kohale või selle reflektoorsele punktile. Kasutada väikseid koguseid, suuremale alale kandmisel lahjenda baasõliga.
A: Difuseeri (3-4 tilka difuuserisse) või hinga aroomi sisse otse.

Kasutussoovitused:

Nahale kantult on sel taimel soojendav efekt, mistõttu on suurepärane kasutamisel massaaži tegemisel ja lihasvalu leevendamiseks. Kasuta säästlikult ja lahjenda baasõliga nahatundlikkuse vähendamiseks. Rahustavaks vanniks lisa 1-2 tilka vannivette.
Talihali eeterlikku õli ei soovitata seespidiseks kasutamiseks ning seda tuleb säilitada lastele kättesaamatus kohas.

Tasub teada:

Võimalik on naha tundlikkus. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Kui Sa oled rase, toidad last rinnaga, oled arsti järelvalve all, siis pidada nõu raviarstiga. Vältida kontakti silmade, sisekõrvaga ja tundlike piirkondadega.

Sobib kokku: Basiilik, bergamott, küpress, geraanium, lavendel, sidrunhein, majoraan, piparmünt

NB! Soovitatud toode ja meetodid ei ole mõeldud diagnoosimiseks, ravimiks või haiguste raviks ega meditsiinilise abi asendamiseks, vaid immuunsuse ja kehalise seisundi taastumise toetamiseks. Eelnevalt on arukas nõu pidada doTerra konsultandiga.

Viide: www.doterratools.com/documents