Basil- Basiilik

Basil (Ocimum basilicum CT linalol)

Kasutusvõimalused:

  • Aroomiteraapia (Aromatic, A)
  • Nahale kantult (Topical, T) (lastel ja tundliku naha puhul lahjendada kookosõliga)
  • Seespidiselt (Internal, I)
  • Õrn (Sensitive, S)

Ekstraheerimismeetod: auru abil destilleerimine.

Aroomi kirjeldus: Intensiivne vürtsikas ürdilõhn, sarnaneb veidi aniisile ja kamprile.

Tootekirjeldus:

Auru abil destilleeritud taime lehtedest, vartest ja õitest.
dōTERRA basiiliku eeterlikku õli iseloomustavad eelkõige antibakteriaalsed, viiruste- ja põletikuvastased omadused. Ajalooliselt on basiilikut kasutatud hingamisteede probleemide leevendamiseks, seedimise soodustamiseks ning ka neerutalitluse häirete, mitmesuguste epideemiate, mürgiste putuka- ja maohammustuste, palaviku ning malaaria korral. Samuti on märgatud basiiliku energiat andvat ning emotsionaalset tasakaalu toetavat mõju. Tänu suurepärastele maitseomadustele ning aroomile kasutatakse basiilikut sageli ka lisandina toiduvalmistamisel. Närvisüsteemi stimuleerivate omaduste tõttu soodustab emotsionaalse tasakaalu säilitamist ning taastamist, samuti mõjub hästi kehva mälu puhul. Mõjutab meeleolu positiivselt, on rahustav ning stressi maandav. Aroomiteraapiliselt kasutatuna aitab säilitada ja suurendada keskendumisvõimet ja mõtteerksust. Toetab südame-veresoonkonda ning lihaseid ja liigeseid. Toimib ka diureetiliselt ning pakub leevendust eesnäärmeprobleemide korral. Basiiliku õli kasutatakse aroomiteraapiliselt, naha pinnale kantuna ja seesmiselt puhastajana.

Peamised keemilised komponendid:

Linalool (55%), fenchol (10%), estragool

Peamised kasutusmeetodid:

T: Kanna meelekohtadele, ninaseljale, akupressuuripunktidele ja/või otse probleemsele kohale.
Vajadusel (tundlik nahk, lapsed) lahjenda dōTERRA fraktsioneeritud kookosõliga vältimaks nahaärritust.
A: Difuseeri (3-4 tilka difuuserisse) või hinga aroomi otse.
I: Võta kapslis või kasuta maitseainena toidu valmistamisel. Alla 6 aastastele lastele ei sobi. Vanematele, kui 6 aastased lapsed kasuta ettevaatlikult ning rohkelt lahjendades.

Tasub teada:

Võimalik on naha tundlikkus ning otse nahale kantuna on soovitav eelnevalt testida väiksemal pinnal. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Raseduse ajal tuleks vältida basiiliku kasutamist. Samuti juhul, kui Sul on diagnoositud epilepsia.
Kui Sa oled rase, toidad last rinnaga, oled arsti järelvalve all, tuleks eelnevalt pidada nõu raviarstiga. Väldi kontakti silmadega, sisekõrvaga ja tundlike piirkondadega.

Sobib kokku:

Bergamott, küpress, valge nulg (White fir), geraanium, käokuld, lavendel, sidrunhein, majoraan, piparmünt ja talihali.

NB! Soovitatud toode ja meetodid ei ole mõeldud diagnoosimiseks, ravimiks või haiguste raviks ega meditsiinilise abi andmiseks, vaid immuunsuse ja kehalise seisundi taastumise toetamiseks. Enne toote kasutamist on arukas eelnevalt nõu pidada doTerra konsultandiga.

Viide: media.doterra.com