Helichrysum- Käokuld

Helichrysum (Helichrysum italicum)

Kasutusvõimalused:

  • Aroomiteraapia (Aromatic, A)
  • Nahale kantult (Topical, T)
  • Seespidiselt (Internal, I)

Ekstraheerimismeetod: aurdestilleerimise teel taime õiekobaratest ja haljastest võrsetest.

Aroomi kirjeldus: magusalt puuviljaline, tee ning mee alanoodiga, meeliülendav

Tootekirjeldus:

Käokuld (Helichrysum) ehk „õmblused pudelis“ on üks väärtuslikumaid ja nõutumaid eeterlikke õlisid oma rahustava, valuvaigistava ning kudesid ja vereringet taastava mõju tõttu. Õli tootmise tehnoloogia ja orgaaniline toime muudavad selle asendamatuks igas koduapteegis.
Helichrysumi eeterliku õli kasutamine leevendab liigese-, selja- ja peavalu. Samuti toetab see haavade, kriimustuste, marrastuste, põletuste, nihestuste ja venituste paranemist ja taastumist ning on abiks astma ja hingamisteedega seotud probleemide puhul. Stimuleerib neeru rakufunktsioone ning vähendab tromboosi.

Peamised kasutusmeetodid:

A: Vastavalt enda soovile difuseerida või hingata aroomi sisse otse peost.
T: Kanda reflektoorsele punktile või probleemsele piirkonnale kehal.
I: Neelata kapslites või võtta teelusikatäie mee ja soja- või riisipiimaga

Kasutussoovitused:

  • Kanda otse haavadele, põletustele või verevalumitele ja valupiirkondadele 1-4 tilka, vajadusel mitu korda päevas.
  • Krooniliste ja ägenenud nahahaiguste, punetiste, mädavillide ja veresoonte laiendite puhul mõned tilgad nahale otse või segatult baasõliga.
  • Pärast emotsionaalselt rasket ja stressirohket päeva hõõruda 1-2 tilka ninale ja kõrvalestadele.
  • Peavalu leevandmiseks masseerida 1-2 tilka otse nahale või baasõliga segatult meelekohtadele ja kuklale nii palju kordi kui tarvis.
  • Kanda 1-4 tilka näole nooruslikuma jume tõstmiseks ja kortsude ning väsimuse ilmingute vähendamiseks. Ärrituse ja kõrgendatud meeleolu rahustamiseks masseerida 1-2 tilka kukla piirkonda kaelal.

Tasub teada:

Võib ärritada nahka. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Alla 6-aastastele soovitav kasutada ettevaatusega ning üle 6-aastastele lastele lahjendatult. Raseduse ajal on soovitav kasutamist vältida ja lapse rinnaga toitmisel eelnevalt arstiga konsulteerida. Vältida kontakti silmade, sisekõrva ja tundlike piirkondadega kehal.

Sobib kokku: geraanium, clary sage, roos, lavendel, pipar ja tsitruselised

NB! Soovitatud toode ja meetodid ei ole mõeldud diagnoosimiseks, ravimiks või haiguste raviks ega meditsiinilise abi andmiseks, vaid immuunsuse ja kehalise seisundi taastumise toetamiseks. Enne toote kasutamist on arukas nõu pidada doTerra konsultandiga.

Viide: www.doterratools.com/documents