Black Pepper- Must pipar

Black Pepper (Piper nigrum)

Kasutusvõimalused:

  • Aroomiteraapia (Aromatic, A)
  • Nahale kantult (Topical, T)
  • Seespidiselt (Internal, I)

Ekstraheerimismeetod: taime toorestest punastest marjadest aurdestilleerimise teel

Aroomi kirjeldus: värske, kargelt vürtsikas, soe rohttaime lõhnaline

Tootekirjeldus:

Mitmeotstarbeline ja stimuleeriv musta pipra eeterlik õli on üks vanimatest vürtsidest, mida kasutasid juba vanad kreeklased ja roomlased lunaraha ja valuutana. Keskajal mõõdeti mehe rikkust sageli musta pipra tagavaraga. Egiptlastele oli see väärtuslik õli oluliseks komponendiks palsameerimisel. Tuhandeid aastaid on musta pipart kasutatud malaaria, koolera ja mitmete seedeprobleemide puhul. Tänapäeval on must pipar üks tuntumaid vürtse maailmas.
Musta pipra eeterlik õli on omadustelt tugev antiseptik ja diureetikum ning immuunsuse tugevdaja. Aitab eemaldada lihastesse tekkivat piimhapet ja vähendab vajadust nikotiini järele. Soojendava mõju tõttu parandab vereringe tegevust ja leevendab põletikke.

Peamised kasutusmeetodid:

A: Vastavalt enda soovile difuseerida või hingata baasõliga lahjendatult peost.
T: Kanda baasõliga lahjendatult reflektoorsetele punktidele jalataldadel/kehal või probleemsele piirkonnale.
I: Neelata kapslites või teelusika meega sojakastme ja riisipiimaga, lisada jookidesse-toitudesse.

Kasutussoovitused:

  • Iivelduse, kõrvetiste ja toidumürgituste ning seedetrakti probleemide korral 1-2 tilka 1 tl meega või lisatuna toitudesse-jookidesse.
  • Hingamisteede haiguste, sh nohu ja köha puhul hingata 1-2 tilka baasõliga lahjendatult peopesast, inhalaatorist, rätikult või difuuserist kuni olukorra leebumiseni.
  • Lihas- ja luuvalude puhul masseerida 1-2 tilka baasõliga lahjendatult otse reflektoorsele punktile või probleemsele kohale.
  • Sigaretisõltuvusest vabanemiseks hingata või manustada kuni 2 tilka kapslis paar korda päevas vajaduse möödumiseni.

Tasub teada:

Kasutada ettevaatusega, kuna võib tugevalt nahka ärritada. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Alla 6-aastastele ei ole soovitav kasutada ning üle 6-aastastele lastele ainult lahjendatult. Raseduse ajal on soovitav kasutamist vältida ja lapse rinnaga toitmisel konsulteerida eelnevalt arstiga. Vältida kontakti silmade, sisekõrva ja tundlike piirkondadega kehal.

NB! Soovitatud toode ja meetodid ei ole mõeldud diagnoosimiseks, ravimiks või haiguste raviks ega meditsiinilise abi asendamiseks. Vaid immuunsuse ja kehalise seisundi taastumise toetamiseks. Eelnevalt on arukas nõu pidada doTerra konsultandiga.

Viide: media.doterra.com