Bergamot

Bergamot (Citrus bergamia)

Kasutusvõimalused:

  • Aroomiteraapia (Aromatic, A)
  • Nahale kantult (Topical, T)
  • Seespidiselt (Internal, I)
  • Puhtalt (Neat, N)

Ekstraheerimismeetod: vilja koorest külmpressimise teel

Aroomi kirjeldus: magus ja tsitruseliselt vürtsikas, meeliülendav ja värskendav

Tootekirjeldus:

Bergamott on üks soositumaid õlisid oma armsa aroomi ja rahustavate omaduste poolest. Seda õli hakkasid esimesena kasutama itaallased malaaria eest kaitsmisel, soolenugiliste tõrjumisel ja palaviku alandamisel õli jahutavate omaduste tõttu.
See unikaalne tsitruseõli on tuntud oma antibiootiliste ja antiseptiliste ning valuvaigistava ja spasme leevandava toime poolest. Bergamoti eeterliku õli kasutamine aitab vähendada stressi ja on rahustava toimega „enesekindluse kasvataja“. Tsitruselisele omaselt on õlil ka nahka noorendavad omadused, stimuleerib ajutegevust ning leevendab kurvameelsust ja murelikku meelt.

Peamised kasutusmeetodid:

A: Vastavalt enda soovile difuseerida või hingata aroomi sisse otse peost.
T: Kanda reflektoorsele punktidele jalataldadel/kehal või otse probleemsele piirkonnale, soovi korral lahjendada baasõliga (kookosõli vm).
I: Neelata klaasi toasooja veega, võtta kapslites või teelusikatäie meega.

Kasutussoovitused:

  • Lihas- ja liigesevalude korral määrida kuni 5 tilka otse nahale või baasõliga segatult valulikule kohale.
  • Keha ebameeldivate lõhnade puhul lisada 2-3 tilka deodorandile/kehaveele/kreemile/õlile ning piserdada või määrida.
  • Suuhügieeni parandamiseks lisada 1-2 tilka hambaharjale või –pastale. 1-2 tilka toidu maitsestamiseks ja tee sisse lisamiseks.
  • Lima, bakterite ja toksiinide kõrvaldamiseks hingamisteedest lisada kuni 5 tilka kuuma vee sisse, difuuserisse või peopessa, seejärel juua või hingata sisse.
  • Toidumürgistuse puhul, kõhugaaside ja mao ebamugavustunde leevendamiseks määrida kuni 5 tilka õli mao piirkonnas nahale kas otse või baasõliga segatult. Juua klaasi toasooja veega 2-3 korda päevas.

Tasub teada:

NB! 12 tundi pärast õli kasutamist nahal vältida otsest päikese- või UV-kiirguse kätte minemist! Korduval kasutamisel võib tekitada ülitundlikkust ja ärritada nahka. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Alla 6-aastastele soovitav kasutada ettevaatusega ning üle 6-aastastele lastele lahjendatult. Raseduse ajal on soovitav kasutamist vältida ja lapse rinnaga toitmisel konsulteerida eelnevalt arstiga. Vältida kontakti silmade, sisekõrva ja tundlike piirkondadega kehal.

Sobib kokku: küpressi, eukalüpti, geraaniumi, lavendli, sidruni ja ylang-ylangi õlidega.

NB! Soovitatud toode ja meetodid ei ole mõeldud diagnoosimiseks, ravimiks või haiguste raviks ega meditsiinilise abi asendamiseks. Vaid immuunsuse ja kehalise seisundi taastumise toetamiseks. Eelnevalt on arukas nõu pidada doTerra konsultandiga.

Viide: media.doterra.com