Vetiver

Vetiver (Vetiveria zizanioides)

Kasutusvõimalused:

  • Aroomiteraapia (Aromatic, A)
  • Nahale kantult (Topical, T)
  • Seespidiselt (Internal, I)
  • Puhtalt (Neat, N)

Ekstraheerimismeetod: taime juurtest aurdestilleerimise teel

Aroomi kirjeldus: karamelliselt magusa alatooniga ja suitsuselt mullane

Tootekirjeldus:

Vetiver ehk „rahu ja vaikuse õli“ on armastatud oma sügava, eksootiliselt aromaatse metsa aroomi meenutava lõhna poolest. Seda India päritolu taime kasutatakse laialdaselt parfümeerias ja aroomiteraapias. Õli on tuntud oma tasakaalustavate ja maandavate ning füüsiliselt ja mentaalselt noorendavate omaduste poolest.
Rahvameditsiinis kasutatakse vetiveri enamasti aktiivsus- ja tähelepanuhäirete ning viha, ärevuse, pingest tuleneva neurootilise käitumise ning stressi vähendajana. Vereringehäirete ja reuma leevendajana, akne korral ja vananeva naha noorendajana.

Peamised kasutusmeetodid:

A: Vastavalt enda soovile difuseerida või hingata aroomi otse peost.
T: Kanda otse reflektoorsetele punktidele jalataldadel/kehal või otse probleemsele piirkonnale, soovi korral lisada mõned tilgad vannivette või massaažiõlisse.
I: Neelata kapslites.

Kasutussoovitused:

  • Meelerahu ja hea une soodustamiseks määrida igal õhtul 3-5 tilka õli lahjendatult baasõliga lapse või täiskasvanu seljale.
  • Aktiivsuse-, tähelepanuhäirete ning hajameelsuse korral hingata õli sisse lisades 1-2 tilka difuuserisse, inhalaatorisse, peopessa või rätikule kuni kaks korda päevas olukorra leebumiseni.
  • Tuberkuloosi puhul võtta sisse 1 tilk kapslis kuni kaks korda päevas olukorra leebumiseni. Immuunsuse tugevdajana 1-2 tilka kapslis paar korda aastas kuni kuu aega järjest.
  • Artriidi ja akne korral masseerida 2-3 tilka õli baasõliga lahjendatult vastavale piirkonnale.

Tasub teada:

Võib ärritada nahka. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Alla 6-aastastele ei ole soovitav kasutada ning üle 6-aastastele lastele ainult lahjendatult. Raseduse ajal on soovitav kasutamist vältida ja lapse rinnaga toitmisel konsulteerida eelnevalt arstiga. Vältida kontakti silmade, sisekõrva ja tundlike piirkondadega kehal.

Sobib kokku: clary sage, lavendel, roos, sandlipuu ja ylang ylang.

NB! Soovitatud toode ja meetodid ei ole mõeldud diagnoosimiseks, ravimiks või haiguste raviks ega meditsiinilise abi asendamiseks. Vaid immuunsuse ja kehalise seisundi taastumise toetamiseks. Eelnevalt on arukas nõu pidada doTerra konsultandiga.

Viide: www.doterratools.com/documents