Patchouli- Patšuli

Patchouli (Pogostemon kablin)

Kasutusvõimalused:

  • Aroomiteraapia (Aromatic, A)
  • Nahale kantult (Topical, T)
  • Seespidiselt (Internal, I)
  • Puhtalt (Neat, N)

Ekstraheerimismeetod: aurdestilleerimise teel taime ülemiste võrsete lehtedest ja noortest vartest

Aroomi kirjeldus: rikkalik, muskus-magus mullase ja puiduse alanoodiga

Tootekirjeldus:

Patšuli ehk tamili keeles „roheline leht“ on kergesti äratuntav idamaise aktsendiga oma erootiliselt sensuaalse lõhna poolest. Aasia kultuurides on seda õli sajandeid kasutatud eelkõige selle meditsiiniliste omaduste tõttu. 19. sajandil jõudis patšuli mööda Siiditeed Euroopasse ja sai tuntuks sellega lõhnastatud imekaunite idamaiste sallide kaudu, mida aristokraadid kasutasid enda kaitsmiseks putukate hammustuste eest.
Seda eeterlikku õli on pikka aega kasutatud parfüümide ja aroomiõlide koostisosana. Õli populaarsus kasvas veelgi 60ndate aastate hipiajastul. Patšulil on ka ainulaadne omadus ajaga paremaks muutuda. Uskumuse kohaselt tõmbab patšuli aroom ligi rikkust. Õli kasutamine soodustab endokriinsüsteemi ja hormonaalse seisundi noorenemist, tasakaalustab närvisüsteemi, kiirendab vereringet ja ainevahetust ning äratab seksuaalsuse ja tugevdab potentsi. See on suurepärane antioksüdant ja antiseptik ning naha toniseerija. Antidepressandina toimib emotsioonide tasakaalustaja ning meeleolu parandajana ja loob nö armastuse õhkkonna.

Peamised kasutusmeetodid:

A: Vastavalt enda soovile difuseerida või hingata aroomi otse peost.
T: Kanda otse reflektoorsetele punktidele jalataldadel/kehal või otse probleemsele piirkonnale, soovi korral lisada mõned tilgad vannivette, massaaži- või kehaõlisse.
I: Neelata kapslites.

Kasutussoovitused:

  • Kodukosmeetikas: deodorantides, kehaõlides ja –vees; voodipesu ja riiete aromatiseerimiseks lisades 2-3 tilka idamaise erootilise nüansi loomiseks.
  • Rasusest peanahast ja kõõmast vabanemiseks lisada 1-2 tilka šampoonile või juuste loputusveele.
  • Nahaseente ja ekseemide puhul kombineerida 3-4 tilka 3 tilga baasõliga ning kanda otse probleemsele kohale.
  • Ainevahetuse kiirendamiseks, söögiisu vähendamiseks ja kaalu langetamiseks võtta 1 tilk õli 1 tl meega või 1-2 tilka kapslis kuni kaks korda päevas.
  • Emotsionaalsuse seisundi toetajana ning hingamisteede probleemide korral lisada massaažiõlidesse ja aroomivannidesse või difuuserisse 4-8 tilka õli igapäevaselt.

Tasub teada:

Võib ärritada nahka. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Alla 6-aastastele ei ole soovitav kasutada ning üle 6-aastastele lastele ainult lahjendatult. Raseduse ajal on soovitav kasutamist vältida ja lapse rinnaga toitmisel konsulteerida eelnevalt arstiga. Vältida kontakti silmade, sisekõrva ja tundlike piirkondadega kehal.

Sobib hästi kokku: bergamott, clary sage, viiruk, geraanium, ingver, lavendel, sidrunhein, mürr, mänd, roosipuu (palisander) ja sandlipuuga.

NB! Soovitatud toode ja meetodid ei ole mõeldud diagnoosimiseks, ravimiks või haiguste raviks ega meditsiinilise abi asendamiseks. Vaid immuunsuse ja kehalise seisundi taastumise toetamiseks. Eelnevalt on arukas nõu pidada doTerra konsultandiga.

Viide: www.doterratools.com/documents/