Coriander- Koriander

Coriander (Coriandrum sativum L.)

Kasutusvõimalused:

  • Aroomiteraapia (Aromatic, A)
  • Nahale kantult (Topical, T)
  • Seespidiselt (Internal, I)
  • Puhtalt (Neat, N)

Ekstraheerimismeetod: taime vilja seemnetest aurdestilleerimise teel

Aroomi kirjeldus: väga aromaatne, vürtsikalt magus ja puidune , lõõgastav ja ergutav

Tootekirjeldus:

Koriander ehk „mürkide väljutaja“ on laia kasutusega ja populaarne paljudes kultuurides. Egiptlaste hauakambritest leitud seemned kinnitavad, et koriandrit on kasutatud iidsetest aegadest saati. Hiinlased kasutasid koriandrit düsenteeria, leetrite, iivelduse, hamba- ja songavalu puhul. Koriandril on tervendav mõju oma kõrge linalooli sisalduse poolest, mis mõjub hästi keha füüsilisel taastumisel ja emotsioonide tasakaalustamisel. Tänapäeval kasutatakse koriandrit valu, sh menstruatsiooni- ja lihasvalu leevandajana, toonuse tõstjana, kõhukrampide, puhituse ja seedehäirete leevendajana ning ka anoreksia korral. Õlil on tugevad omadused eemaldada vaktsineerimise ja toitumise tagajärjel kehasse kogunenud raskemetalle. Kudedesse ja luudesse ladestunud raskemetallide tagajärjel võivad tekkida järgmised sümptomid: meeleolu- ja mäluhäired, Alzheimeri tõbi, allergiad, autism, ADHD ning alexithymia, mida nimetatakse ka „sõnatu hinge sündroomiks“ ehk emotsioonituseks. Koriander on õrn simulant füüsilise energia tõstmisel. Samuti omab see lõõgastavat ja rahustavat toimet pingeolukordades nagu ärritus, närvilisus, hirm ja šokk.
Mitmed uuringud on kinnitanud, et koriandri kasutamisel hakkavad mürgid kehas liikuma ning need transporditakse koos vedelikega kehast välja. Selle tulemusena kogetakse aju ja keha paremat toimimist. Lisaks toksiinide väljutamisvõimele on õlil valuvaigistav ning seedetegevust rahustav ja stressi leevendav toime.

Peamised kasutusmeetodid:

A: Vastavalt enda soovile difuseerida või hingata aroomi otse peost.
T: Kanda reflektoorsele punktidele jalataldadel/kehal või otse probleemsele piirkonnale, soovi korral lahjendada baasõliga (kookosõli vm).
I: Neelata klaasi toasooja veega, kapslites või teelusikatäie mee ja sojakastme või riisipiimaga, lisada jookidesse/toitudesse.

Kasutussoovitused:

  • Seedimise hõlbustamiseks, kahjulike mikroorganismide hävitamiseks ning toksiinide väljutamiseks tilguta 1 tilk õli 1 tl meele või klaasile toasoojale veele või tee sisse ja tarvitada paar korda päevas.
  • Lihasvalu, reuma või seedeorganite valu puhul masseerida 2-4 tilka otse keha vastavale piirkonnale kuni olukorra leebumiseni.
  • Meeleolu rahustamiseks lisada 1-2 tilka difuuserisse või peopessa ja hingata kuni aroomi kadumiseni.
  • Lõõgastumiseks pärast treeningut masseeri 1-2 tilka kaelale ja jalataldadele.

Tasub teada:

Võib ärritada nahka. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Alla 6-aastastele soovitav kasutada ettevaatusega ning üle 6-aastastele lastele lahjendatult. Raseduse ajal on soovitav kasutamist vältida ja lapse rinnaga toitmisel konsulteerida eelnevalt arstiga. Vältida kontakti silmade, sisekõrva ja tundlike piirkondadega kehal.

Sobib kokku: bergamott, kaneel, salvei, küpress, ingver, sandlipuu ja teiste vürtsikate õlidega.

NB! Soovitatud toode ja meetodid ei ole mõeldud diagnoosimiseks, ravimiks või haiguste raviks ega meditsiinilise abi asendamiseks, vaid immuunsuse ja kehalise seisundi taastumise toetamiseks. Eelnevalt on arukas nõu pidada doTerra konsultandiga.

Viide: www.doterratools.com/documents/