Jasmine- Jasmiin

Jasmine (Jasminum officinale)

Kasutusvõimalused:

  • Aroomiteraapia (Aromatic, A)
  • Nahale kantult (Topical, T)
  • Seespidiselt (Internal, I)

Ekstraheerimismeetod: ainult õitest aurdestilleerimise teel

Aroomi kirjeldus: soe, meeldivalt eksootiline lillelõhn

Tootekirjeldus:

Jasmiin ehk „kuninga lill“ või „naudingu õli“ on üks kallimatest eeterlikest õlidest kogu maailmas ning üks peamistest parfümeerias kasutatavatest taimedest, mille õitel on väga meeldiv aroom. Neid korjatakse koidikul ainult käsitsi, kui õite keemilised omadused on veel haihtumata.
Jasmiiniõli nimetatakse positiivse enesetunde loojaks ja meeleolu parandajaks. Selle toime on sügavalt lõõgastav ja ta aitab vähendada viha, ärevust, masendust ning ükskõiksust. Jasmiin sobib igasuguste psühhosomaatiliste olukordade leevendajana ning mõjub hästi respiratoorsete vaevuste korral. Õli kasutamine toidab ja kaitseb peanahka ning tõstab näonaha sära.
Jasmiiniõlil on ka erootiline toime ning selle kasutamine suurendab sugutungi, väldib enneaegset seemnepurset, vähendab frigiidsust ja impotentsust. Teadolevalt õnnestus Kleopatral Antonius võrgutada just tänu jasmiini uimastavale aroomile. Jasmiin sümboliseerib mitmetes religioonides lootust, õnne ja armastust ning jasmiini eeterlik õli on emotsioonide tasakaalustaja ning hormonaalsüsteemi toetaja. Hiinas on jasmiini läbi aegade kasutatud teena ning selle droogi lahusest valmistati silmade loputusvett ja köhasiirupit.

Peamised kasutusmeetodid:

A: Vastavalt enda soovile difuseerida või hingata aroomi otse peost.
T: Kanda reflektoorsele punktidele jalataldadel või otse probleemsele piirkonnale kehal, soovi korral lahjendada baasõliga (kookosõli vm).
I: Neelata kapslites või koos teelusikatäie mee ja soja- või riisipiimaga.

Kasutussoovitused:

  • Ärritava köha, kõri käheduse, häälepaelte põletiku, larüngiidi ning erinevate hingamisvaevuste ja bronhiidi puhul tilgutada 1-2 tilka õli peopessa või difuuserisse ning hingata, lisada 1-2 tilka klaasile leigele veele ja juua paar korda päevas.
  • Lihasvalu, nihestuste või liigeste jäikuse korral masseerida 1-2 tilka õli vastavale keha piirkonnale paar korda päevas.
  • Organite vaevuste vähendamiseks masseerida 1-2 tilka jalataldade all asuvatele reflektoorsetele punktidele.
  • Kõrge vererõhu normaliseerimiseks määrida 1-2 tilka õli vasaku käega vasaku jalatalla alla paar korda päevas või juua klaasi toasooja veega.
  • Nahahoolduses kuiva ja tundliku naha või akne korral lisada 1-2 tilka ühekordsesse kreemiannusesse kuni olukorra normaliseerumiseni.

Tasub teada:

Võib ärritada nahka. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Alla 6-aastastele soovitav kasutada ettevaatusega ning üle 6-aastastele lastele lahjendatult. Raseduse ajal on soovitav kasutamist vältida ja lapse rinnaga toitmisel arstiga eelnevalt konsulteerida. Vältida kontakti silmade, sisekõrva ja tundlike piirkondadega kehal.

Sobib kokku: bergamott, viiruk, geraanium, käokuld (helichrysum), sidrunhein, meliss, metsik apelsin, roos, seedripuu, piparmünt, rohemünt

NB! Soovitatud toode ja meetodid ei ole mõeldud diagnoosimiseks, ravimiks või haiguste raviks ega meditsiinilise abi asendamiseks, vaid immuunsuse ja kehalise seisundi taastumise toetamiseks. Eelnevalt on arukas nõu pidada doTerra konsultandiga.

Viide: www.doterratools.com/documents