Birch- Kask

Birch ( Betula lenta)

Kasutusvõimalused:

  • Aroomiteraapia (Aromatic, A)
  • Nahale kantult (Topical, T) (Laste ja tundliku naha puhul lahjendada)
  • Õrn (Sensitive, S)

Ekstraheerimismeetod: Puidust aurdestilleerimise teel

Aroomi kirjeldus: Sarnaselt wintergeen’ile (Gaultheria procumbens) on kase eeterlikul õlil magus, vürtsikas ja mündine aroom, mida võime tunda hambapastas, närimiskummis, lihastele mõeldud salvides etc.

Tootekirjeldus:

Kase eeterlik õli on väga efektiivne parandamaks vereringet, ideaalne massaažiteraapiaks ning lihas- ja liigesevalu leevendamiseks. Sissehingamisel puhastab hingamisteid, samal ajal stimuleerib meelt ning suurendab keskendumisvõimet. Kase õli võib ka nahale kanda, kuna see on kasulik naha puhastamisel ning aitab säilitada klaari, tervet jumet.
Sesoonsuse ning limiteeritud varude tõttu on kase õli saadaval ainult üks kord aasta jooksul, muutes selle õli veelgi ihaldusväärsemaks teiste CPTG eeterlike õlide seas.

Peamised keemilised komponendid: estrid ( 99%): metüülsalitsülaat, betuleen, betulinool

Peamised kasutusmeetodid:

T: Võib kanda nahale puhtalt või lahjendatult 1:1 ( 1 tilk eeterlikku õli 1 tilgale baasõlile) lastel või tundliku naha puhul. Kanna reflektoorsetele punktidele ja/või otse probleemsele piirkonnale. Kasuta ainult väikseid koguseid, suurematele pindadele kandmiseks lahjenda kookosõliga.
A: Difuseeri või hinga aroomi otse sisse.

Kasutussoovitused:

See õli võib olla kasulik järgmistel juhtudel: akne, põiepõletik, tsüst, vesitõbi, ekseem, ödeem, palaviku alandamine, sapikivid, podagra, põletik, ebamugavuse vähendamine liigestes, neerukivid, lümfisüsteemi puhastus, ülekaalulisus, osteoporoos, nahahaigused, haavandid, kuseteede kahjustused, reuma, lihasvalu, krambid, ülepinge, põletikud. Kase aroomiõli on tuntud oma võime poolest leevendada luuvalu. Kõrge metüülsalitsülaadi sisalduse poolest toimib sarnaselt kortisooliga.

Tasub teada:

Mitte kasutada raseduse ajal ja kui Sul on diagnoositud epilepsia. Kuna metüülsalitsülaat võib põhjustada allergiat, tuleks enne kasutamist testida esmalt väiksel nahapinnal.

Sobib kokku:

Basiilik, bergamott, küpress, geraanium, lavendel, sidrunhein, majoraan ja piparmünt

NB! Soovitatud toode ja meetodid ei ole mõeldud diagnoosimiseks, ravimiks või haiguste raviks ega meditsiinilise abi andmiseks, vaid immuunsuse ja kehalise seisundi taastumise toetamiseks. Enne toote kasutamist on arukas eelnevalt nõu pidada doTerra konsultandiga.

Viide: www.doterratools.com/documents