dōTERRA lugu: Kes, kus ja kuidas?

dōTERRA, kui eeterlike õlide baasil tervise edendamiseks loodud ettevõte, sai alguse 2008.aastal. Siis kogunes USA’s Utah osariigis väike, kuid suure kogemuste pagasiga inimeste grupp, kelle visiooniks oli eeterlike õlide kvaliteet ja standard olemasolevast kõrgemale tõsta ning nende imelisi, elu muutvaid kasutegureid kogu maailmaga jagada. Selle entusiastliku grupi eesmärgiks sai eeterlike õlide kasutamise õpetamine nii neile, kes loodusmeditsiinist juba üht-teist teavad kui ka neile, kellel sellest veel õrna aimugi pole.

Suure töö ja pühendumise tulemusena õnnestus neil luua täiesti uus eeterlike õlide paradigma, millest sai alguse ettevõte nimega dōTERRA®, mille ladina keelseks vasteks oleks “Maa kingitus”.

dōTERRA õlide äratuntav puhtus ja kvaliteet pälvis kohest tunnustust ekspertidelt ja oma ala asjatundjatelt. Tänaseks on dōTERRA eeterlike õlide tipptootja maailmas ning nende toodang kuulub meditsiinilis-terapeutiliste õlide hulka. USA toidu- ja ravimiamet (FDA) kiitis heaks dōTERRA eeterlike õlide seespidiselt tarbimise, mis on Ameerika Ühendriikides selles vallas esmakordne juhtum.

dōTERRA õlid läbivad puhtuse osas pika ja põhjaliku testimise kolmanda isiku poolt. Seetõttu omistati nendele CPTG (Certified Pure Therapeutic Grade) ehk puhta terapeutilise klassi sertifikaat, et eristada neid teistest aroomiteraapias kasutatavatest õlidest. Tänu dōTERRA puhtust kindlustavale sertifikaadile ja FDA heakskiidule kasutatakse dōTERRA õlisid nüüd juba ka haiglates ja arstikabinettides.

Algmaterjalideks kasutatavad taimed kogutakse nende esialgsest kasvukohast. Neid kasvatatakse hoolikalt valitud farmides, mille tingimused peavad vastama kõrgetele nõudmistele, kuna dōTERRA ei tee järeleandmisi kvaliteedi osas ega ka nõutele vastamises. Õlideks kasutatavad taimed on kogutud enam kui 35-st erinevast riigist.

dōTERRA silmapaistev peakontor asub USA-s, Pleasant Grove linnakeses, Utah osariigis. See hõlmab 35,000 ruutmeetrise ala ning seal töötab 1400 inimest.