Mis on eeterlikud õlid?

Kui oled kunagi kõvasti pigistanud apelsinikoort ja saanud ninna väikese meeldiva värskendava aroomipahvaka, siis oledki eeterlikku õli enda peal kogenud.

Eeterlikud õlid on fütokemikaalid ehk looduses naturaalselt leiduvad aromaatsed orgaanilised keemilised ühendid, mida võib leida praktiliselt kõikide taimede seemnetes, vartes, õites, juurtes, koortes ja lehtedes. Kuigi nad on rasvlahustuvad ei sisalda nad rasvhappeid ehk lipiide ega loomseid rasvaineid. Eeterlik õli on puhas, võib öelda et karge vedelik, mis nahaga kokkupuutel koheselt imendub jõudes vereringesse nii ruttu kui 30 sekundi jooksul. Puhas, ehtne, lisaaineteta eeterlik õli on poolläbipaistev ning värvus võib varieeruda kristallselgest siniseni.

Luubi all näevad eeterlikud õlid välja nagu pisikesed kotikesed, mis moodustavadki vastava taime immuunsüsteemi. Need “paunakesed” ongi just need, mis kaitsevad seda taime haiguste, keskkonnamõjude või kahjurite eest. Neis peituvadki eeterlikud õlimolekulid, mille pigistamise või pressimise tagajärel vabanevad õhku lenduvad aromaatsed ühendid.
Eeterlike õlide toime ja kasu ulatub tunduvalt kaugemale kui pelgalt aroomi kogemine. Juba iidsete kultuuride tuhandete aastate tagustest ajaloo toimikutest võib lugeda eeterlike õlide väärtustamisest ja kasutamisest nii meditsiinivaldkonnas kui ka kokanduses ja rituaalide läbiviimisel.
Kuna taimede molekulaarne ülesehitus on sarnane inimese molekulaarsele ülesehitusele, omavad eeterlikud õlid inimese organismile üliolulist tähtsust. Puud, põõsad, taimed, lilled ja juured on looduse panus (loe: kingitus) inimkonna kui liigi ellujäämisele aitamaks hoida ja taastada inimese homeostaasi ehk tasakaalu inimorganismi kõikide elundkondade vahel nii vaimsel kui füüsilisel tasandil.

dōTERRA (CPTG- Certified Pure Therapeutic Grade) Sertifitseeritud Puhta Terapeutilise klassi eeterlikud õlid moodustavad kõige puhtama, ohutuma ja kasulikuma tasemega õlid, mida tänapäeval leida võib. Taimed, mida dōTERRA oma õlide loomiseks on valinud, on kogutud üle kogu maailma erinevatest riikidest, sealt, kus on nende loomulik elukeskkond ning kasvutingimused kõige täiuslikumad. Nad on üliettevaatlikult külmpressitud või destilleeritud, oma kasvu täiuslikul hetkel kogutud ja puhtuse ning kvaliteedi tagamiseks mitmekordselt testitud.

Eeterlike õlide kasutamise populaarsus on viimaste aastakümnete jooksul järsult kasvanud tänu teadlikkuse tõusmisele ravimitööstuses pakutavate medikamentide ohtlikkusest ning arvukate võimalike kõrvaltoimete ilmnemisest. Inimesed otsivad taas alternatiivseid ning looduslikke võimalusi oma elu-ja tervist edendavate preparaatide kvaliteedi tagamiseks.

dōTERRA Eeterlikud õlid on teaduslikult tõestatud omamaks meditsiinilist ja terapeutilist toimet. Puhta terapeutilise klassi õlidel pole ühtegi kahjulikku kõrvaltoimet, võib vaid esineda tundlikkust. Probleemid või negatiivsed reaktsioonid võivad tuleneda vaid valest või hoolimatust kasutamisest. Kuigi väga turvalised, peab eeterlikke õlisid kasutama hoolega ja teadlikult arvestades inimese vanust ja tervislikku üldseisundit. Beebid, väikelapsed ja rasedad moodustavad kindlasti eraldi kategooria.

Selle lehekülje haldajad kutsuvad sind avastama ja õppima eeterlike õlide, tervisliku toitumise ja keskkonnasõbraliku eluviisi kohta. Võta meiega ühendust…